ISTORIJOS BRANDOS EGZAMINAS 2015 – TAIP PAT JAU ISTORIJA

Jau susilaukiau klausimų iš žiniasklaidos apie šiųmetį istorijos egzaminą. Bet – jokių interviu, samprotavimų, nuomonių. Žiniasklaidininkai taip atrenka citatas, taip sukeičia sakinius vietomis, kad net pačiam darosi įdomu skaityti tokias naujienas. Kartais – ir atsiimti už tai, apie ką iš tikro net nepagalvojai.
Tik čia yra vieta, kurioje gali nebijoti, jog kas nors ims ir iškraipys pirminį istorijos šaltinį. Tačiau kasmet kurti tekstus apie tą patį darosi nuobodu. Todėl šį kartą apie naują istorijos reliktą būsimosioms istorikų, tyrinėsiančių Lietuvos švietimo istoriją, kartoms nebus nei nekrologo, nei panegirikos, nei subjektyviai objektyvios nuomonės. Vietoj to visiems besidomintiems (suprask, neturintiems ką veikti!) siūlau žaidimą – orakulų konkursą:
DELFI primena, kad „praėjusiais metais istorijos valstybinį brandos egzaminą išlaikė 89,3 proc. kandidatų, 10,7 proc. nepasisekė. 100 balų įvertinimą gavo tik 0,1 proc. egzamine dalyvavusių mokinių“. O kaip bus šiemet?
Norintys dalyvauti konkurse iki Joninių gali pateikti komentarą su dviem skaičiais:
pirmas, kiek procentų abiturientų bus įvertinti šimtukais;
antras, keliems procentams abiturientų nepasiseks išlaikyti egzamino.
Skaičiai turėtų /galėtų būti pateikti dešimtųjų tikslumu.
Apie prizus tiksliausiai spėjusiems abu skaičius. Koks žaidimas – tokie ir prizai! I vieta – „Visraktis į istorijos egzaminą“ su autoriaus parašu, II vieta – „Europos Sąjunga. Mokymo priemonė 9-12 klasei“ su autoriaus parašu, III vieta – koks nors senesnis istorijos vadovėlis su autoriaus parašu.
Prizai bus skiriami, jei bus iš ko rinktis, t.y. jei bus nors šeši dalyviai.

SĖKMĖS!

* * * * *

P.S. norinčių čia įkelti komentarą pirmą kartą iš karto atsiprašau dėl vieno nepatogumo. Būtent, komentarai bus patvirtinti po kiek laiko – tos pačios dienos vakare ar net kitą dieną.

“ISTORIJOS BRANDOS EGZAMINAS 2015 – TAIP PAT JAU ISTORIJA” komentarų: 16

 1. Evaldas

  Spėju pats.
  Šimtukais džiaugsis – 0,2%
  Nepasiseks – 8,8%

 2. kornelijus

  Šimtukininkai – 0,3 %
  Už borto – 7,5 % :)

 3. istorijos mokytojas

  100 – 0,5 %
  Nepasiseks – 7,1%

 4. Giedrė

  Šimtukų – 1,0%
  Neišlaikys – 4,5%

 5. abitūra

  Šimtukininkų – 0,9%, o neišlaikiusių – 7,5%

 6. gintariux

  Simtuku – 1,8%, neislaikyta – 3,2%.

 7. Violeta

  Šimtukų – 0,2%, neišlaikys – 7,9%

 8. history for fun

  Simtuku – 1.0 proc., nuliuku – 6.0 proc.

 9. MJ

  Šimtukų -0,3 proc.,
  Neišlaikys 8,2 proc.

 10. DS

  Šimtukų – 0,7%, neišlaikys – 7,5%

 11. trakys

  Šimtukų bus 0,8 procento, o neišlaikiusių – 2,8 procento

 12. Darius

  Šimtukų 0.4%, o neišlaikiusiųjų 8.8 %.

 13. Evaldas

  Atėjo Joninės – kromelis užsidaro.
  Paskaičiavau vidurkį pagal visus dvylika spėjimų:
  šimtukus turėtų gauti 0,675 proc. laikiusiųjų abiturientų,
  neišlaikyti turėtų 6,73 proc.
  Įdomu, kaip bus iš tikro?
  Lauksim rezultatų paskelbimo.

 14. kornelijus

  Suma sumarum … Egzaminą išlaikė 99,38 proc. kandidatų – neišlaikė – 0,62 proc. !!! 100 balų įvertinimą gavo 0,3 proc. kandidatų :)

 15. IME

  Dugnas? Dugnas… Reikia suprasti, kad kitąmet, remiantis “varlės taisykle”, bus 9-10 proc. neišlaikiusių ir kokie 4 žmonės gavę 100. Nes, kaip rašoma internete, “reikia kashka dariti”.

 16. Evaldas

  Dvejopas jausmas…
  Džiugu, kad tokie geri rezultatai, t.y. toks mažas neišlaikiusiųjų procentas. Pati užduotis man nerodė tokio didelio skirtumo tarp praeitų ir šių metų užduoties. Nurašysiu tą savo orakulo nesėkmę daug geresnei šių metų laidai. Aišku, šimtukų galėjo būti bent tris kartus daugiau, bet nors išlaikiusiųjų skaičius gesina šį trūkumą.
  Liūdna, kad mano konkursas taip baigėsi. Kad aš (kartu su Dariumi, abiejų skirtumas tarp realybės ir spėjimo -8,3) „laimėjau“ paskutinę vietą, tai nėra blogai. Būtų keista, jei reikėtų save įvardyti nugalėtoju ar bent prizininku. Liūdna, kad tie penki žmonės, kuriuos aš numanau pažįstąs iš nick’ų ar e-adresų, irgi nepateko tarp prizininkų. Bet liūdniausia, kad beveik visi buvo tokie pesimistai ir nutolę nuo tikrų rezultatų.
  Bet… Ypač džiaugiuosi, kad nugalėtojai pagal šią norminę vertinimo sistemą YRA.
  I vieta – trakys (skirtumas -2,7)
  II vieta – gintariux (skirtumas -4,1)
  III vieta – Giedrė (skirtumas -4,6)
  Paprašysiu patikslinti man (evaldas@bakonis.lt) savo elektroninio pašto adresus, kad galėčiau susisiekti ir susitarti dėl prizų įteikimo. Kyla toks įtarimas, kad bent jau pirmųjų dviejų vietų adresai ne visai tikslūs.
  SVEIKINIMAI ŠIEMS ORAKULAMS!